Ranking Hotell Fritiden Padel league 2020 Runda 2
V = Vann, F = Förlorat, S = Slips, W.O = Walk Over, P = Poäng
Grupo 1
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Sillarensarna
Wild Boys Padel
Pingislaget
ÅlaFidd
CalleMartin
Rädisorna
1
5
0
0
0
15
Sillarensarna
3-6 / 6-3 / 7-6
6-2 / 6-3
6-4 / 6-3
6-3 / 6-2
6-3 / 6-1
2
4
1
0
0
13
Wild Boys Padel
6-3 / 3-6 / 6-7
3-6 / 7-5 / 7-6
4-6 / 6-2 / 7-6
7-6 / 6-1
3-6 / 6-2 / 7-6
3
3
2
0
0
10
Pingislaget
2-6 / 3-6
6-3 / 5-7 / 6-7
6-4 / 6-3
4-6 / 6-3 / 7-6
6-3 / 4-6 / 7-6
4
2
3
0
0
7
ÅlaFidd
4-6 / 3-6
6-4 / 2-6 / 6-7
4-6 / 3-6
6-3 / 6-2
6-3 / 6-4
5
1
4
0
0
4
CalleMartin
3-6 / 2-6
6-7 / 1-6
6-4 / 3-6 / 6-7
3-6 / 2-6
6-2 / 6-2
6
0
5
0
0
2
Rädisorna
3-6 / 1-6
6-3 / 2-6 / 6-7
3-6 / 6-4 / 6-7
3-6 / 4-6
2-6 / 2-6
Grupo 2
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Palle/Nicke
Paddlarna
Dos Caballeros
Tobias.Martin
Smash FL
The Legends
7
5
0
0
0
15
Palle/Nicke
7-6 / 2-6 / 7-6
6-2 / 2-6 / 7-6
6-7 / 6-3 / 7-6
7-5 / 6-2
6-1 / 6-0
8
4
1
0
0
13
Paddlarna
6-7 / 6-2 / 6-7
6-2 / 1-6 / 7-6
6-2 / 6-4
6-1 / 7-5
6-0 / 6-1
9
3
2
0
0
11
Dos Caballeros
2-6 / 6-2 / 6-7
2-6 / 6-1 / 6-7
7-6 / 4-6 / 7-6
4-6 / 6-1 / 7-6
6-0 / 6-2
10
2
3
0
0
8
Tobias.Martin
7-6 / 3-6 / 6-7
2-6 / 4-6
6-7 / 6-4 / 6-7
6-4 / 4-6 / 7-6
6-2 / 6-4
11
1
4
0
0
5
Smash FL
5-7 / 2-6
1-6 / 5-7
6-4 / 1-6 / 6-7
4-6 / 6-4 / 6-7
6-0 / 6-0
12
0
5
0
0
0
The Legends
1-6 / 0-6
0-6 / 1-6
0-6 / 2-6
2-6 / 4-6
0-6 / 0-6
Grupo 3
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Team Sunshine
Team Postbanken
Finessen
Ystad Saltsjöbad
Team HJ
Rasmussens
13
5
0
0
0
15
Team Sunshine
6-2 / 6-2
6-0 / 6-2
6-2 / 6-0
6-1 / 6-1
6-4 / 7-5
14
3
2
0
0
10
Team Postbanken
2-6 / 2-6
5-7 / 6-4 / 6-7
7-5 / 4-6 / 7-6
6-2 / 6-1
6-4 / 7-6
15
2
3
0
0
8
Finessen
0-6 / 2-6
7-5 / 4-6 / 7-6
1-6 / 6-3 / 6-7
6-3 / 5-7 / 6-7
6-4 / 6-4
16
2
3
0
0
7
Ystad Saltsjöbad
2-6 / 0-6
5-7 / 6-4 / 6-7
6-1 / 3-6 / 7-6
6-7 / 4-6
1-6 / 6-2 / 6-2
17
2
3
0
0
6
Team HJ
1-6 / 1-6
2-6 / 1-6
3-6 / 7-5 / 7-6
7-6 / 6-4
3-6 / 6-7
18
1
4
0
0
4
Rasmussens
4-6 / 5-7
4-6 / 6-7
4-6 / 4-6
6-1 / 2-6 / 2-6
6-3 / 7-6
Grupo 4
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Team JAFE
Padelexpressen
Dos Gambas
Shori
Team U.S.
Tord/Jonas
19
5
0
0
0
15
Team JAFE
6-3 / 3-6 / 7-6
3-6 / 6-3 / 7-6
6-1 / 7-6
6-3 / 6-2
7-5 / 7-6
20
3
2
0
0
10
Padelexpressen
3-6 / 6-3 / 6-7
6-4 / 6-3
6-0 / 6-1
6-3 / 6-1
2-6 / 1-6
21
3
2
0
0
10
Dos Gambas
6-3 / 3-6 / 6-7
4-6 / 3-6
7-5 / 6-3
4-6 / 6-1 / 7-6
6-3 / 6-4
22
2
3
0
0
6
Shori
1-6 / 6-7
0-6 / 1-6
5-7 / 3-6
6-2 / 6-2
7-6 / 6-3
23
1
4
0
0
4
Team U.S.
3-6 / 2-6
3-6 / 1-6
6-4 / 1-6 / 6-7
2-6 / 2-6
2-6 / 6-4 / 7-6
24
1
4
0
0
4
Tord/Jonas
5-7 / 6-7
6-2 / 6-1
3-6 / 4-6
6-7 / 3-6
6-2 / 4-6 / 6-7
Grupo 5
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Adam & Simon
Wester/Persson
Team566
2Play
Team Diesel
Swerock
25
5
0
0
0
15
Adam & Simon
6-3 / 6-3
6-0 / 6-2
6-0 / 6-2
6-3 / 6-1
6-0 / 6-2
26
4
1
0
0
12
Wester/Persson
3-6 / 3-6
6-2 / 6-2
6-3 / 6-1
7-5 / 6-2
6-1 / 6-2
27
2
3
0
0
7
Team566
0-6 / 2-6
2-6 / 2-6
2-6 / 7-6 / 7-6
6-3 / 4-6 / 6-7
6-1 / 6-2
28
2
3
0
0
7
2Play
0-6 / 2-6
3-6 / 1-6
6-2 / 6-7 / 6-7
7-6 / 6-2
6-3 / 6-7 / 7-6
29
2
3
0
0
6
Team Diesel
3-6 / 1-6
5-7 / 2-6
3-6 / 6-4 / 7-6
6-7 / 2-6
6-3 / 6-0
30
0
5
0
0
1
Swerock
0-6 / 2-6
1-6 / 2-6
1-6 / 2-6
3-6 / 7-6 / 6-7
3-6 / 0-6
Grupo 6
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Bröderna N
Norrbaggarna
Rosbing
Två bröder och gammeldansk
Persson/Lundin
Johan & Peter
31
5
0
0
0
15
Bröderna N
6-3 / 3-6 / 5-4
6-3 / 3-6 / 6-4
6-2 / 6-3
6-3 / 6-3
6-0 / 6-0
32
4
1
0
0
13
Norrbaggarna
3-6 / 6-3 / 4-5
6-3 / 6-3
5-7 / 6-1 / 10-7
6-1 / 6-4
6-0 / 6-0
33
3
2
0
0
10
Rosbing
3-6 / 6-3 / 4-6
3-6 / 3-6
6-4 / 6-1
6-4 / 4-6 / 7-6
6-0 / 6-0
34
2
3
0
0
7
Två bröder och gammeldansk
2-6 / 3-6
7-5 / 1-6 / 7-10
4-6 / 1-6
6-3 / 3-6 / 10-5
6-1 / 6-1
35
1
4
0
0
5
Persson/Lundin
3-6 / 3-6
1-6 / 4-6
4-6 / 6-4 / 6-7
3-6 / 6-3 / 5-10
6-0 / 6-0
36
0
5
0
0
0
Johan & Peter
0-6 / 0-6
0-6 / 0-6
0-6 / 0-6
1-6 / 1-6
0-6 / 0-6
Grupo 7
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
MAHN
Team DM
JNL Padel
Peter & Henke
Martin/Richard
Kardell & Lindborgarna
37
4
1
0
0
13
MAHN
6-3 / 7-5
3-6 / 6-4 / 6-7
6-2 / 6-2
6-1 / 6-2
7-6 / 6-4
38
4
1
0
0
12
Team DM
3-6 / 5-7
6-2 / 6-4
6-3 / 6-1
6-0 / 6-0
3-6 / 7-6 / 7-6
39
4
1
0
0
12
JNL Padel
6-3 / 4-6 / 7-6
2-6 / 4-6
4-6 / 6-2 / 7-6
6-2 / 6-0
6-2 / 6-3
40
2
3
0
0
7
Peter & Henke
2-6 / 2-6
3-6 / 1-6
6-4 / 2-6 / 6-7
6-3 / 6-1
7-6 / 6-4
41
1
4
0
0
3
Martin/Richard
1-6 / 2-6
0-6 / 0-6
2-6 / 0-6
3-6 / 1-6
6-0 / 6-0
42
0
5
0
0
1
Kardell & Lindborgarna
6-7 / 4-6
6-3 / 6-7 / 6-7
2-6 / 3-6
6-7 / 4-6
0-6 / 0-6
Grupo 8
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
GT
Two and 1/2 men
Hermanos
Monkey Maffia
Alavik
MR G & J
43
5
0
0
0
15
GT
6-4 / 6-2
6-3 / 6-4
7-6 / 6-4
6-4 / 6-3
6-0 / 6-0
44
4
1
0
0
12
Two and 1/2 men
4-6 / 2-6
6-2 / 3-6 / 7-5
6-2 / 3-6 / 6-2
6-3 / 6-2
6-0 / 6-0
45
3
2
0
0
10
Hermanos
3-6 / 4-6
2-6 / 6-3 / 5-7
3-6 / 6-4 / 7-6
6-0 / 6-0
6-2 / 6-4
46
2
3
0
0
8
Monkey Maffia
6-7 / 4-6
2-6 / 6-3 / 2-6
6-3 / 4-6 / 6-7
3-6 / 6-1 / 7-6
6-2 / 6-0
47
1
4
0
0
4
Alavik
4-6 / 3-6
3-6 / 2-6
0-6 / 0-6
6-3 / 1-6 / 6-7
6-0 / 6-0
48
0
5
0
0
0
MR G & J
0-6 / 0-6
0-6 / 0-6
2-6 / 4-6
2-6 / 0-6
0-6 / 0-6
Grupo 9
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Mange/Todde
PT
Ramträffarna
Raspat
Anderssons
MJ
49
5
0
0
0
15
Mange/Todde
6-2 / 6-4
6-3 / 6-3
4-6 / 6-0 / 7-6
7-5 / 6-1
6-2 / 6-0
50
4
1
0
0
12
PT
2-6 / 4-6
7-5 / 6-3
3-6 / 6-4 / 7-6
6-3 / 6-3
6-3 / 6-4
51
3
2
0
0
9
Ramträffarna
3-6 / 3-6
5-7 / 3-6
6-2 / 7-6
6-0 / 4-6 / 6-3
6-2 / 6-3
52
2
3
0
0
8
Raspat
6-4 / 0-6 / 6-7
6-3 / 4-6 / 6-7
2-6 / 6-7
7-6 / 1-6 / 7-6
6-0 / 4-6 / 6-2
53
1
4
0
0
5
Anderssons
5-7 / 1-6
3-6 / 3-6
0-6 / 6-4 / 3-6
6-7 / 6-1 / 6-7
6-1 / 6-1
54
0
5
0
0
1
MJ
2-6 / 0-6
3-6 / 4-6
2-6 / 3-6
0-6 / 6-4 / 2-6
1-6 / 1-6
Grupo 10
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Team PL
Suba
Team ekonomieffekt
Nätrullarna
Nödraby SS
Arvid & Mats
55
5
0
0
0
15
Team PL
4-6 / 6-2 / 7-6
6-0 / 6-3
7-5 / 6-0
6-1 / 6-0
6-2 / 6-0
56
3
2
0
0
10
Suba
6-4 / 2-6 / 6-7
6-3 / 6-4
6-1 / 6-4
5-7 / 4-6
6-0 / 6-0
57
3
2
0
0
9
Team ekonomieffekt
0-6 / 3-6
3-6 / 4-6
7-5 / 6-4
6-4 / 6-2
2-6 / 6-2 / 7-5
58
2
3
0
0
6
Nätrullarna
5-7 / 0-6
1-6 / 4-6
5-7 / 4-6
6-0 / 6-4
6-0 / 6-3
59
2
3
0
0
6
Nödraby SS
1-6 / 0-6
7-5 / 6-4
4-6 / 2-6
0-6 / 4-6
6-2 / 6-1
60
0
5
0
0
1
Arvid & Mats
2-6 / 0-6
0-6 / 0-6
6-2 / 2-6 / 5-7
0-6 / 3-6
2-6 / 1-6
Grupo 11
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Dalmoreians
Bernhoff/Gustavsson
Larta
Team JR
Los Padeleros
EmretSkar PF
61
5
0
0
0
15
Dalmoreians
6-4 / 1-6 / 7-6
1-6 / 6-4 / 7-6
6-3 / 2-6 / 7-6
3-6 / 6-2 / 7-6
6-2 / 6-1
62
4
1
0
0
13
Bernhoff/Gustavsson
4-6 / 6-1 / 6-7
6-4 / 6-2
6-1 / 6-4
6-3 / 6-2
6-2 / 6-3
63
3
2
0
0
10
Larta
6-1 / 4-6 / 6-7
4-6 / 2-6
6-2 / 7-6
6-4 / 7-5
6-0 / 6-1
64
2
3
0
0
7
Team JR
3-6 / 6-2 / 6-7
1-6 / 4-6
2-6 / 6-7
6-3 / 6-3
6-0 / 6-2
65
1
4
0
0
4
Los Padeleros
6-3 / 2-6 / 6-7
3-6 / 2-6
4-6 / 5-7
3-6 / 3-6
6-4 / 6-4
66
0
5
0
0
0
EmretSkar PF
2-6 / 1-6
2-6 / 3-6
0-6 / 1-6
0-6 / 2-6
4-6 / 4-6
Grupo 12
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Kanelbullarna
T&S
DT20
AM Padel
Team Nilsson Bengtsson
Team JW
67
4
1
0
0
13
Kanelbullarna
6-2 / 5-7 / 5-7
1-6 / 6-2 / 7-6
6-2 / 6-2
6-1 / 6-0
6-0 / 6-2
68
4
1
0
0
12
T&S
2-6 / 7-5 / 7-5
6-2 / 6-1
0-6 / 0-6
7-5 / 6-3
7-5 / 6-1
69
3
2
0
0
10
DT20
6-1 / 2-6 / 6-7
2-6 / 1-6
7-5 / 2-6 / 7-6
3-6 / 6-1 / 6-1
6-3 / 6-1
70
3
2
0
0
10
AM Padel
2-6 / 2-6
6-0 / 6-0
5-7 / 6-2 / 6-7
6-4 / 7-5
6-3 / 7-5
71
1
4
0
0
4
Team Nilsson Bengtsson
1-6 / 0-6
5-7 / 3-6
6-3 / 1-6 / 1-6
4-6 / 5-7
6-1 / 6-3
72
0
5
0
0
0
Team JW
0-6 / 2-6
5-7 / 1-6
3-6 / 1-6
3-6 / 5-7
1-6 / 3-6