Ranking Padel league 2020 Runda 4
V = Vann, F = Förlorat, S = Slips, W.O = Walk Over, P = Poäng
Grupo 1
FrBuW.OPTLagTeam PostbankenDos CaballerosPaddlarnaWild Boys PadelÅlaFiddPalle/Nicke
1410012Team Postbanken7-5 / 7-52-6 / 4-66-7 / 6-4 / 7-66-2 / 7-56-4 / 6-4
231009Dos Caballeros5-7 / 5-77-5 / 6-42-6 / 6-4 / 7-66-4 / 3-6 / 7-6
331009Paddlarna6-2 / 6-45-7 / 4-62020-09-23 19:00:006-3 / 5-7 / 7-66-2 / 6-0
422008Wild Boys Padel7-6 / 4-6 / 6-76-2 / 4-6 / 6-72020-09-23 19:00:006-4 / 6-7 / 7-66-2 / 7-6
514006ÅlaFidd2-6 / 5-74-6 / 6-3 / 6-73-6 / 7-5 / 6-74-6 / 7-6 / 6-76-2 / 6-1
604000Palle/Nicke4-6 / 4-62-6 / 0-62-6 / 6-72-6 / 1-6


Grupo 2
FrBuW.OPTLagTeam SunshineSillarensarnaTeam JAFEPingislagetJokoSmash FL
7400012Team Sunshine3-6 / 6-2 / 7-66-2 / 6-12020-09-24 20:30:007-5 / 6-26-0 / 6-1
821007Sillarensarna6-3 / 2-6 / 6-76-0 / 6-46-3 / 6-42020-09-22 19:00:002020-09-24 20:30:00
913004Team JAFE2-6 / 1-60-6 / 4-62-6 / 6-2 / 6-77-5 / 6-12020-09-26 13:00:00
1011003Pingislaget2020-09-24 20:30:003-6 / 4-66-2 / 2-6 / 7-62020-09-26 11:30:002020-09-27 19:00:00
1112003Joko5-7 / 2-62020-09-22 19:00:005-7 / 1-62020-09-26 11:30:004-6 / 6-2 / 7-6
1202001Smash FL0-6 / 1-62020-09-24 20:30:002020-09-26 13:00:002020-09-27 19:00:006-4 / 2-6 / 6-7


Grupo 3
FrBuW.OPTLagFinessenAdam & SimonShoriPadelexpressenCalleMartinTobias.Martin
1330009Finessen6-3 / 7-56-2 / 6-46-3 / 6-32020-09-22 20:30:002020-09-09 20:30:00
1422007Adam & Simon3-6 / 5-76-3 / 6-36-3 / 3-6 / 6-72020-09-24 17:30:006-7 / 6-3 / 7-6
1522006Shori2-6 / 4-63-6 / 3-66-3 / 6-16-1 / 3-6 / 6-3
1623006Padelexpressen3-6 / 3-63-6 / 6-3 / 7-63-6 / 1-64-6 / 6-3 / 7-61-6 / 4-6
1712005CalleMartin2020-09-22 20:30:002020-09-24 17:30:001-6 / 6-3 / 3-66-4 / 3-6 / 6-76-3 / 3-6 / 6-2
1812005Tobias.Martin2020-09-09 20:30:007-6 / 3-6 / 6-76-1 / 6-43-6 / 6-3 / 2-6


Grupo 4
FrBuW.OPTLagKöpingepågarBröderna NBlixten & BombenFabror blåJSSTDos Gambas
19400012Köpingepågar6-2 / 6-33-6 / 6-4 / 7-66-1 / 6-0 / 6-02020-09-23 17:30:006-4 / 6-3
20410012Bröderna N2-6 / 3-66-7 / 6-4 / 4-36-0 / 7-66-3 / 6-26-1 / 6-1
21320011Blixten & Bomben6-3 / 4-6 / 6-77-6 / 4-6 / 3-46-4 / 4-6 / 6-26-3 / 6-16-2 / 7-5
2223007Fabror blå1-6 / 0-6 / 0-60-6 / 6-74-6 / 6-4 / 2-66-3 / 6-7 / 7-66-2 / 6-1
2313004JSST2020-09-23 17:30:003-6 / 2-63-6 / 1-63-6 / 7-6 / 6-73-6 / 6-3 / 7-6
2405001Dos Gambas4-6 / 3-61-6 / 1-62-6 / 5-72-6 / 1-66-3 / 3-6 / 6-7


Grupo 5
FrBuW.OPTLagRosbingEl pescadosNorrbaggarnaTeam DMTeam HJTord/Jonas
25410013Rosbing2-6 / 6-2 / 6-76-4 / 6-46-2 / 6-46-2 / 6-06-4 / 6-2
26410012El pescados6-2 / 2-6 / 7-65-7 / 3-66-7 / 7-5 / 7-67-5 / 6-46-3 / 6-3
2731009Norrbaggarna4-6 / 4-67-5 / 6-36-4 / 6-02020-09-23 20:30:006-2 / 6-3
2823007Team DM2-6 / 4-67-6 / 5-7 / 6-74-6 / 0-66-1 / 6-15-7 / 6-3 / 7-6
2913003Team HJ2-6 / 0-65-7 / 4-62020-09-23 20:30:001-6 / 1-67-5 / 6-4
3005001Tord/Jonas4-6 / 2-63-6 / 3-62-6 / 3-67-5 / 3-6 / 6-75-7 / 4-6


Grupo 6
FrBuW.OPTLagPersson/LundinTvå bröder och gammeldanskMAHNJNL PadelTeam U.S.2Play
31320010Persson/Lundin5-7 / 3-62-6 / 6-4 / 6-77-6 / 7-65-7 / 6-2 / 7-66-1 / 6-3
3230009Två bröder och gammeldansk7-5 / 6-32020-08-31 19:00:002020-09-26 08:30:006-2 / 6-43-6 / 6-3 / 6-1
3330009MAHN6-2 / 4-6 / 7-62020-08-31 19:00:001-6 / 6-4 / 6-46-2 / 6-22020-09-22 17:30:00
3412004JNL Padel6-7 / 6-72020-09-26 08:30:006-1 / 4-6 / 4-62020-09-23 20:30:006-4 / 6-0
3513004Team U.S.7-5 / 2-6 / 6-72-6 / 4-62-6 / 2-62020-09-23 20:30:006-4 / 6-3
36040012Play1-6 / 3-66-3 / 3-6 / 1-62020-09-22 17:30:004-6 / 0-64-6 / 3-6


Grupo 7
FrBuW.OPTLagHermanosPeter & HenkeJ&JMange/ToddeSwerockTeam Diesel
37400012Hermanos6-4 / 6-46-3 / 6-12020-09-22 19:00:006-0 / 6-06-3 / 6-1
3832009Peter & Henke4-6 / 4-65-7 / 2-66-7 / 7-5 / 7-56-4 / 6-16-2 / 6-1
3922006J&J3-6 / 1-67-5 / 6-23-6 / 3-62020-09-22 20:30:007-6 / 6-4
4011004Mange/Todde2020-09-22 19:00:007-6 / 5-7 / 5-76-3 / 6-32020-09-24 17:30:002020-09-27 17:30:00
4102000Swerock0-6 / 0-64-6 / 1-62020-09-22 20:30:002020-09-24 17:30:00
4203000Team Diesel3-6 / 1-62-6 / 1-66-7 / 4-62020-09-27 17:30:00


Grupo 8
FrBuW.OPTLagTeam PLSubaGTUggla i hattTwo and 1/2 menMartin/Richard
43500015Team PL6-3 / 7-56-3 / 6-46-2 / 6-25-7 / 6-4 / 7-66-3 / 6-4
4431009Suba3-6 / 5-72020-09-22 20:30:006-4 / 6-26-2 / 6-06-0 / 6-0
4531009GT3-6 / 4-62020-09-22 20:30:006-1 / 6-26-4 / 6-46-3 / 6-2
4613003Uggla i hatt2-6 / 2-64-6 / 2-61-6 / 2-62020-09-23 19:00:006-0 / 6-0
4703001Two and 1/2 men7-5 / 4-6 / 6-72-6 / 0-64-6 / 4-62020-09-23 19:00:00
4804000Martin/Richard3-6 / 4-60-6 / 0-63-6 / 2-60-6 / 0-6


Grupo 9
FrBuW.OPTLagRaspatMJRamträffarnaPTJånkAnderssons
49400012Raspat6-0 / 6-06-0 / 6-36-1 / 7-52020-09-22 17:30:006-4 / 6-2
5031009MJ0-6 / 0-62020-09-24 22:00:006-4 / 6-46-2 / 6-37-5 / 6-0
5111003Ramträffarna0-6 / 3-62020-09-24 22:00:002020-09-24 17:30:006-2 / 6-1
5212003PT1-6 / 5-74-6 / 4-62020-09-24 17:30:002020-09-21 17:30:006-4 / 6-2
5301000Jånk2020-09-22 17:30:002-6 / 3-62020-09-21 17:30:00
5404000Anderssons4-6 / 2-65-7 / 0-62-6 / 1-64-6 / 2-6


Grupo 10
FrBuW.OPTLagAlavikBernhoff/GustavssonTeam of twoTeam JJRG/LLTeam ekonomieffekt
55400012Alavik6-2 / 6-02020-09-22 19:00:007-5 / 6-26-0 / 6-26-1 / 6-0
56410012Bernhoff/Gustavsson2-6 / 0-67-6 / 0-6 / 7-66-3 / 6-46-2 / 6-46-2 / 7-5
57310010Team of two2020-09-22 19:00:006-7 / 6-0 / 6-76-2 / 6-46-2 / 6-16-0 / 6-4
5813003Team JJ5-7 / 2-63-6 / 4-62-6 / 4-62020-09-24 19:00:006-3 / 6-1
5903000RG/LL0-6 / 2-62-6 / 4-62-6 / 1-62020-09-24 19:00:002020-09-22 20:30:00
6004000Team ekonomieffekt1-6 / 0-62-6 / 5-70-6 / 4-63-6 / 1-62020-09-22 20:30:00


Grupo 11
FrBuW.OPTLagAM PadelKanelbullarnaDT20NätrullarnaTeam JRDalmoreians
61400012AM Padel2020-09-23 19:00:004-6 / 6-3 / 7-67-6 / 6-36-3 / 6-46-0 / 6-2
62400012Kanelbullarna2020-09-23 19:00:006-0 / 4-6 / 6-26-7 / 6-1 / 6-36-4 / 5-7 / 7-66-3 / 6-3
6322008DT206-4 / 3-6 / 6-70-6 / 6-4 / 2-63-6 / 6-0 / 7-62020-09-23 17:30:006-2 / 6-1
6423008Nätrullarna6-7 / 3-67-6 / 1-6 / 3-66-3 / 0-6 / 6-76-3 / 6-16-3 / 6-2
6513004Team JR3-6 / 4-64-6 / 7-5 / 6-72020-09-23 17:30:003-6 / 1-66-4 / 7-5
6605000Dalmoreians0-6 / 2-63-6 / 3-62-6 / 1-63-6 / 2-64-6 / 5-7


Grupo 12
FrBuW.OPTLagTeam Nilsson Bengtssonplaytime tigersLos PadelerosNödraby SSEmretSkar PFT&S
67410012Team Nilsson Bengtsson4-6 / 6-76-3 / 6-12-6 / 7-5 / 6-34-6 / 6-1 / 6-16-3 / 1-6 / 6-0
6830009playtime tigers6-4 / 7-66-0 / 6-16-1 / 6-22020-09-27 19:00:00
6932009Los Padeleros3-6 / 1-60-6 / 1-66-2 / 6-46-0 / 6-07-5 / 6-4
7013004Nödraby SS6-2 / 5-7 / 3-61-6 / 2-62-6 / 4-66-3 / 3-6 / 7-62020-09-23 20:30:00
7103002EmretSkar PF6-4 / 1-6 / 1-62020-09-27 19:00:000-6 / 0-63-6 / 6-3 / 6-72020-09-26 08:30:00
7202001T&S3-6 / 6-1 / 0-65-7 / 4-62020-09-23 20:30:002020-09-26 08:30:00