Ranking Hotell Fritiden Padel league 2020 Runda 6
V = Vann, F = Förlorat, S = Slips, W.O = Walk Over, P = Poäng
Grupo 1
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Jörgensen/Wremert
Team Postbanken
Pingislaget
Team JAFE
Team Sunshine
Åkesson/Bauhn
1
2
0
0
0
6
Jörgensen/Wremert
6-3 / 6-2
6-2 / 6-3
2
2
1
0
0
6
Team Postbanken
3-6 / 2-6
7-6 / 3-6 / 7-6
6-3 / 6-2
3
1
2
0
0
4
Pingislaget
2-6 / 3-6
6-7 / 6-3 / 6-7
6-7 / 7-6 / 7-6
4
1
3
0
0
4
Team JAFE
3-6 / 2-6
7-6 / 6-7 / 6-7
4-6 / 3-6
4-6 / 7-6 / 7-6
5
1
0
0
0
3
Team Sunshine
6-4 / 6-3
6
0
1
0
0
1
Åkesson/Bauhn
6-4 / 6-7 / 6-7
Grupo 2
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Bröderna N
Sillarensarna
Tobias.Martin
Dos Caballeros
Finessen
Köpingepågar
7
1
0
0
0
3
Bröderna N
6-4 / 6-3
2020-12-09 19:00:00
8
1
1
0
0
3
Sillarensarna
4-6 / 3-6
6-7 / 6-2 / 7-6
9
0
1
0
0
1
Tobias.Martin
7-6 / 2-6 / 6-7
10
0
0
0
0
0
Dos Caballeros
2020-12-09 19:00:00
11
0
0
0
0
0
Finessen
12
0
0
0
0
0
Köpingepågar
Grupo 3
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Marcus/Nicke
Blixten & Bomben
Hindborgs
Joko
Rosbing
Di Långe
13
2
0
0
0
6
Marcus/Nicke
7-6 / 6-2
7-6 / 6-1
14
0
0
0
0
0
Blixten & Bomben
15
0
0
0
0
0
Hindborgs
16
0
0
0
0
0
Joko
17
0
1
0
0
0
Rosbing
6-7 / 2-6
18
0
1
0
0
0
Di Långe
6-7 / 1-6
Grupo 4
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Smash FL
El pescados
Padelexpressen
JSST
Shori
CalleMartin
19
4
0
0
0
12
Smash FL
6-4 / 6-4
6-4 / 6-3
6-1 / 6-1
6-4 / 6-3
20
1
1
0
0
3
El pescados
4-6 / 4-6
6-1 / 6-3
21
1
1
0
0
3
Padelexpressen
4-6 / 3-6
6-4 / 6-3
22
0
1
0
0
0
JSST
1-6 / 3-6
23
0
1
0
0
0
Shori
1-6 / 1-6
24
0
2
0
0
0
CalleMartin
4-6 / 3-6
4-6 / 3-6
Grupo 5
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Dos Gambas
Norrbaggarna
Tord/Jonas
Fabror blå
MAHN
JNL Padel
25
3
1
0
0
9
Dos Gambas
5-7 / 6-7
6-4 / 6-7 / 7-6
6-4 / 7-5
6-4 / 6-4
26
2
0
0
0
6
Norrbaggarna
7-5 / 7-6
6-7 / 6-4 / 7-6
27
1
2
0
0
5
Tord/Jonas
4-6 / 7-6 / 6-7
7-6 / 4-6 / 6-7
6-4 / 3-6 / 7-6
28
1
2
0
0
4
Fabror blå
4-6 / 5-7
4-6 / 6-3 / 6-7
7-5 / 6-0
29
0
1
0
0
0
MAHN
4-6 / 4-6
30
0
1
0
0
0
JNL Padel
5-7 / 0-6
Grupo 6
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Två bröder och gammeldansk
Team PL
Hermanos
Habaneros
Persson/Lundin
Mange/Todde
31
3
2
0
0
10
Två bröder och gammeldansk
6-3 / 5-7 / 4-6
4-6 / 4-6
6-2 / 6-4
6-3 / 2-6 / 6-1
6-1 / 7-5
32
3
0
0
0
9
Team PL
3-6 / 7-5 / 6-4
6-4 / 6-3
6-3 / 6-4
33
3
1
0
0
9
Hermanos
6-4 / 6-4
4-6 / 3-6
6-7 / 6-4 / 7-6
6-4 / 6-3
34
0
2
0
0
1
Habaneros
2-6 / 4-6
7-6 / 4-6 / 6-7
35
0
2
0
0
1
Persson/Lundin
3-6 / 6-2 / 1-6
3-6 / 4-6
36
0
2
0
0
0
Mange/Todde
1-6 / 5-7
4-6 / 3-6
Grupo 7
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
playtime tigers
Suba
Raspat
Peter & Henke
Team Diesel
Grändensmat
37
3
1
0
0
10
playtime tigers
5-7 / 6-2 / 6-7
6-4 / 6-1
7-6 / 6-4
7-6 / 6-1
38
2
1
0
0
6
Suba
7-5 / 2-6 / 7-6
2-6 / 2-6
6-4 / 6-2
39
1
1
0
0
3
Raspat
4-6 / 1-6
7-5 / 6-1
40
1
0
0
0
3
Peter & Henke
6-2 / 6-2
41
1
2
0
0
3
Team Diesel
6-7 / 4-6
5-7 / 1-6
7-5 / 6-3
42
0
3
0
0
0
Grändensmat
6-7 / 1-6
4-6 / 2-6
5-7 / 3-6
Grupo 8
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
MJ
Los cuñados
AnDo Vamos
GT
Bernhoff/Gustavsson
Swerock
43
3
0
0
0
9
MJ
6-4 / 3-6 / 6-3
7-6 / 6-2
6-4 / 6-2
44
2
0
0
0
6
Los cuñados
6-3 / 6-2
6-0 / 6-0
45
1
2
0
0
4
AnDo Vamos
4-6 / 6-3 / 3-6
3-6 / 2-6
6-1 / 6-4
46
1
1
0
0
3
GT
0-6 / 0-6
6-7 / 6-2 / 6-1
47
0
2
0
0
1
Bernhoff/Gustavsson
6-7 / 2-6
7-6 / 2-6 / 1-6
48
0
2
0
0
0
Swerock
4-6 / 2-6
1-6 / 4-6
Grupo 9
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
AM Padel
Uggla i hatt
PT
Ramträffarna
Jånk
David&Erik
49
3
0
0
0
9
AM Padel
6-2 / 4-6 / 7-6
6-2 / 6-7 / 7-6
6-0 / 6-4
50
1
1
0
0
4
Uggla i hatt
2020-12-21 19:00:00
7-5 / 4-6 / 8-10
6-3 / 6-1
51
1
1
0
0
4
PT
2-6 / 6-4 / 6-7
2020-12-21 19:00:00
6-7 / 6-2 / 7-5
52
1
0
0
0
3
Ramträffarna
5-7 / 6-4 / 10-8
53
0
1
0
0
1
Jånk
2-6 / 7-6 / 6-7
54
0
3
0
0
1
David&Erik
0-6 / 4-6
3-6 / 1-6
7-6 / 2-6 / 5-7
Grupo 10
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
DT20
Inge/Richard
Nätrullarna
Canonlaget
Team of two
Kanelbullarna
55
2
0
1
0
6
DT20
3-6 / 6-3 / 6-6
6-4 / 6-7 / 7-6
6-3 / 6-3
56
1
0
1
0
3
Inge/Richard
6-3 / 3-6 / 6-6
6-3 / 6-1
57
1
0
0
0
3
Nätrullarna
6-2 / 6-2
58
0
1
0
0
1
Canonlaget
4-6 / 7-6 / 6-7
2020-12-21 20:30:00
59
0
1
0
0
0
Team of two
3-6 / 1-6
60
0
2
0
0
0
Kanelbullarna
3-6 / 3-6
2-6 / 2-6
2020-12-21 20:30:00
Grupo 11
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Underdogs 2.0
Anderssons
Team JJ
Nödraby SS
Team ekonomieffekt
Steel Vikings
61
3
0
0
0
9
Underdogs 2.0
6-2 / 6-3
6-2 / 6-1
6-0 / 6-1
62
2
2
0
0
7
Anderssons
2-6 / 3-6
2-6 / 6-2 / 3-6
6-4 / 6-4
6-1 / 6-4
63
1
1
0
0
3
Team JJ
2-6 / 1-6
6-2 / 2-6 / 6-3
64
0
0
0
0
0
Nödraby SS
65
0
1
0
0
0
Team ekonomieffekt
4-6 / 4-6
66
0
2
0
0
0
Steel Vikings
0-6 / 1-6
1-6 / 4-6
Grupo 12
Fr
Fö
Bu
W.O
PT
Lag
Los Padeleros
T&S
RG/LL
Team JR
EmretSkar PF
Team Nilsson Bengtsson
67
3
0
0
0
9
Los Padeleros
6-0 / 6-1
6-1 / 4-6 / 7-5
6-1 / 6-2
68
2
2
0
0
7
T&S
0-6 / 1-6
6-3 / 3-6 / 2-6
6-4 / 6-2
6-4 / 6-3
69
2
0
0
0
6
RG/LL
3-6 / 6-3 / 6-2
3-6 / 6-3 / 6-1
70
1
2
0
0
4
Team JR
1-6 / 6-4 / 5-7
4-6 / 2-6
3-6 / 7-5 / 7-6
71
0
4
0
0
2
EmretSkar PF
1-6 / 2-6
4-6 / 3-6
6-3 / 3-6 / 1-6
6-3 / 5-7 / 6-7
72
0
0
0
0
0
Team Nilsson Bengtsson